Плотерна порізка - це технологія точного відтворення векторного комп'ютерного зображення на матеріалі, що самоклеїться та має підкладку. Керований мікропроцесором ніж вирізає на поверхні матеріалу малюнок будь-якої складності, текст або те й інше. Після цього залишається видалити зайвий матеріал, і аплікація, що вийшла, готова до нанесення.

Виконаний на ріжучому плотері малюнок, залежно від матеріалу, можна нанести практично на будь-яку поверхню: метал, пластик, папір, тканину, скло тощо. Ви щодня зустрічаєтеся з результатами застосування плотерного різання: в оформленні авто, вітрин, кіосків, виготовленні різних знаків, табличок, рекламних матеріалів та багато іншого.

Вінілова аплікація - найпростіший та найпоширеніший спосіб виготовлення рекламних зображень, який знайшов сотні різних застосувань.

Технологія аплікації (репрографія) не дозволяє створювати повнокольорові зображення, однак має ряд переваг над повнокольоровим друком:

-Яскраві насичені кольори плівки, без характерного для друку растру;
-Прекрасна стійкість до вигоряння на світлі та опадів;
-Швидкість виробництва.

Іншим важливим застосуванням плотерної порізки, є прицільне висікання друкованих зображень. Оптичні сенсори плотерів дозволяють розпізнавати положення друкованих зображень на матеріалі і точно вирізати їх за контуром. У поєднанні з оперативною поліграфією це дає можливість швидко та якісно виробляти:

-наклейки довільної форми;
-об'ємні наклейки (шильди);
-наклейки штрихкоди.

Основна відмінність від друку полягає в тому, що плівка після плотерної порізки має чіткі контури країв, і навіть дрібні елементи не виглядають "розпливчастими" як часто буває під час друку. При цьому ціна наклейки виходить у 2-4 рази нижче.

Плотерна порізка проводиться за допомогою ріжучих плотерів - катерів. Ріжучі плотери або катери (від англійського слова "cuter" - різак) - пристрої для різання (вирізання) зображень з вінілової та термопереносної плівки, самоклеючого паперу та інших матеріалів.

Сфера застосування плотерної порізки:

1. Оформлення вітрин

2. Оформлення автотранспорту

3. Оформлення кіосків

4. Виготовлення попереджувальних та приписувальних знаків

5. Виготовлення табличок

6. Виготовлення лайтбоксів

7. Виготовлення наклейок

8. Виготовлення наклейок зі штрих-кодами

тощо.

Матеріали. Для плотерної порізки використовується різна еластична самоклеюча плівка. Найпоширенішою плівкою для зовнішньої реклами є ORACAL серії 641. Ця серія представлена 60-ма колірними модифікаціями з глянцевою та матовою поверхнею.

Строк служби. При використанні на вертикальній поверхні у середньоєвропейському нормальному кліматі мінімальний термін експлуатації при застосуванні фахівцями для білої та чорної плівки становить 4 роки, для кольорової – 3 роки.

Температура приклеювання. Плівки ORACAL повинні завжди наклеюватися за температури вище +8°С. У перші 24 години після наклеювання необхідно стежити, щоб температура суттєво не знижувалася. Якщо, однак, це станеться, рекомендується додаткова обробка феном.

Межбанк

Ви тут:   ГоловнаПослугиПіслядрукарські послугиПлотерна порізка