Загальні вимоги до макетів:

Макет - це файл, повністю підготовлений до друку, що не вимагає внесення змін до змісту, а також будь-якої додрукарської підготовки.

Ми приймаємо до друку лише такі формати файлів:

Adobe PhotoShop (*.psd, *.tiff, *.tif); Adobe Illustrator (*.ai, *.eps);  Adobe PDF (*.pdf)

  • При використанні форматів *.jpeg, *.jpg для растрових зображень слід пам'ятати, що рівень стиснення досягається за рахунок втрати якості зображення.
  • Застосування форматів *.gif, *.bmp, *.pict, а також зображень, поміщених у верстку через "буфер обміну" просто неприпустимо.

1. Загальні вимоги до файлів

  • Не використовуйте у назві файлів кирилицю (букви українського та інших кириличних алфавітів).
  • Не допускайте використання інших колірних моделей, окрім CMYK, Pantone, — (RGB, HSB, LAB).
  • В макеті мають бути вильоти за обріз (по 2 мм для листової продукції та по 5 мм для багатосмугової продукції), якщо макет у *.EPS або *.TIFF - вильоти мають бути симетричними.
  • Елементи дизайну повинні знаходитися від краю виробу (всередину) на відстані 3-4 мм.
  • У макетах, зверстаних у програмах Corel DRAW (версія не вище 13), Adobe Illustrator (версія не вище 12), усі шрифти мають бути у кривих.
  • Для растрових зображень: роздільна здатність повинна бути не менше 300 dpi, при масштабі 100%; CMYK-палітра; для форматів *.tif, *.tiff, *.psd - всі шари (layers) склеєні. Якщо шрифт менше 6-го кегля він подається в кривих у форматі *.EPS. У цей файл вбудовуються всі необхідні растрові зображення.
  • Заливка чорним за формулою - С: 60; М: 40; Y:40; K:100. Сумарне значення чорних кольорів у зображеннях не повинно перевищувати - 300.
  • При виборі кольорів не варто довіряти зображенню монітора. Не варто також орієнтуватися на відбиток, отриманий на принтері.
  • Один файл має містити один виріб! Якщо у Вас продукція має обличчя та оборот – потрібно готувати два файли.
  • Макет не повинен містити жодних ICC-профілів. При наявності колірних профілів растровий процесор автоматично їх застосовує, що не завжди призводить до бажаного результату.
  • Макети для друку не повинні містити об'єктів із прозоростями. Усі об'єкти із прозоростями (або іншими ефектами) необхідно відраструвати в 300 dpi CMYK.
  • Перевагу мають файли формату *.TIF (виключається можливість втрати частини зображень (тіней, обводок тощо) при наступному раструванні).
  • Підтвердженням коректності та відповідності макета є затверджений по e-mail електронний макет, надісланий замовнику.

2. Правильне макетування друкованої продукції

Для всіх макетів, що готуються до друку, діє універсальне правило: до розмірів готового виробу необхідно додавати по 2 мм під обріз з кожної сторони. А всі написи та важливі елементи дизайну необхідно розміщувати на відстані 3-5 мм від країв готового виробу.

Так, розмір візитки у готовому вигляді – 90х50, а макет повинен мати розмір – 94х54.
Розмір єврофлаєра в готовому вигляді - 210х100, в макеті необхідно задати 214х104.

На прикладі визитноі картки нижче наведено малюнок, в якому зазначені вимоги щодо її макетування для офсетного друку .

3. Роздільна здатність макетів

Зберігаючи зображення для розміщення в макеті, використовуйте формати TIFF або EPS. Файл повинен відповідати колірній моделі CMYK. Переконайтеся, що файл не містить будь-яких додаткових каналів, шарів і контурів, за винятком відсічного контуру (Clipping Path) у файлах EPS. Не застосовуйте складні ефекти до тексту, не набирайте його в пакетах растрової графіки. Якщо текст таки набраний, не змінюйте параметрів Image Size, будьте готові до того, що надрукований текст (особливо дрібний) може бути розмитим, нерозбірливим, з «рваними» краями. Переконайтеся, що зображення має 300 dpi.

4. RGB, CMYK та Pantone

Режим RGB (red – червоний, green – зелений, blue – синій) використовується світловипромінюючими пристроями, такими, наприклад, як монітори або проектори.

Режим CMYK (cyan – блакитний, magenta – пурпурний, yellow – жовтий, black – чорний) - це колірний режим у сфері професійного друку.

Кожен колірний режим має свою гаму, або діапазон кольорів, який з його допомогою може бути відтворений. Кольорова гамма RGB ширше, що накладає певні обмеження при переведенні зображення до режиму CMYK. Кольорова гама, яка може бути відтворена за допомогою красителів CMYK, залежить також від властивостей самих красителів паперу, на яку ці красителі наносяться. Незначні кольорові відхилення можуть бути викликані й самим пристроєм.
!!! Під час друку можна передати далеко не весь колірний діапазон

!!! Кольорова гама RGB ширше, що накладає певні обмеження при переведенні зображення до режиму CMYK

Чотири сумішевих кольори кольорового друку (блакитний, пурпурний, жовтий і чорний) можуть бути використані тільки для відтворення частин кольорів, вони доповнюються технологічними кольорами (spot colors) Pantone. Технологічні кольори не задаються числовими значеннями — їх можна тільки вибрати зі списку.
!!! Починайте роботу з макетом, від самого початку встановлюючи в робочому просторі режим CMYK

Правильный чорний

Чорний текст у макеті має бути в одну фарбу за формулою С:0; М:0; Y:0; K:100.
Заливка чорного кольору повинна відповідати формулі С:60; М:40; Y:40; K:100.

Чорний текст
С:60; М:40; Y:40; K:100 — неправильно
С:0; М:0; Y:0; K:100 — правильно

Заливка чорним кольором
С:0; М:0; Y:0; K:100 — неправильно
С:60; М:40; Y:40; K:100 — правильно

5. Правильне макетування буклетів

При подачі макету буклетів з двома і більше згинами слід враховувати, що відстань між фальцями має бути різною. Сторона, яка завертається усередину, повинна бути коротшою на пару міліметрів. (Див. малюнок нижче):

!!! Правильне компонування макету з вильотами — необхідна умова коректного друку. Слідкуйте за цим.

6. Підготовка каталогів до друку

Для правильної підготовки файлу каталогу до друку необхідно виконання кількох умов:

  • Макет має бути у форматі *.pdf.
  • Макет каталогу потрібно робити у програмах Illustrator або InDesign. Неприпустимо надавати макет каталогу у форматах растрової графіки - *.tif, *.psd, *.jpeg.
  • Вильоти з кожного боку мають бути по 3 мм.
  • Кордон розміщення важливих елементів та написів усередину каталогу - 15 мм (внутрішнє поле від корінця або скоб). Інші - мінімум 5 мм, краще 7 мм.
  • Чорний текст в одну фарбу за формулою — C:0; M:0; Y:0; K:100.
  • Текст у кривих. Палітра CMYK.
  • Внутрішній блок каталогу надається одним файлом, обкладинка каталогу - окремим файлом.
  • Неприпустимо надавати файли розворотами, приймаються лише посторінкові.

!!! Програми Word, Power Point та Publisher НЕ призначені для створення макету каталогу

7. Висікання, бігування, перфорація, вибірковий УФ-лак, тиснення, конгрев

У файлі макета області для вибіркового лакування та контури штампу повинні знаходитись на окремому шарі документа (назва шару повинна відображати суть обробки – «LAK», «NIJ», «VYRUBKA» тощо), бути пофарбовані якоюсь сумішевою (пантонною) фарбою та їм має бути призначений атрибут overprint. Лак не повинен містити півтонів, тільки 0% - немає лаку і 100% - лак є. Точність нанесення лаку ±0,5 мм тому мінімальні розміри об'єктів близько 2 мм.

У контурі вирубки повинні бути присутні лише контури штампу (висікання, бігування, перфорації тощо). Обводки бігувальних, ріжучих, перфораційних і т.д. лінії мають бути зроблені пантоном (Spot Colors), мати атрибут overprint, перейменовані у відповідні назви та розділені за кольорами: червоний – різ, зелений – біговка, жовтий – перфорація. Заливка вибірковим УФ-лаком відмічається блакитним, тиснення виділяється приблизним кольором фольги, що використовується, конгрев - чорним.

ФАЙЛИ ПОВИННІ БУТИ БЕЗ ВНУТРІШНЬОГО СТИСНЕННЯ ЗОБРАЖЕННЯ!

Не захоплюйтесь останніми версіями графічних редакторів!

Зберігайте файли у базових версіях графічних редакторів.

Для друку не підходять «макети», зроблені в програмах Word, Excel, PowerPoint, Paint тощо.

Макети для друку приносяться на накопичувачах CD-DVD, Flash, по e-mail або через файлообмінники.

В імені ФАЙЛУ ДЛЯ ДРУКУ має бути вказано:

1. Вид виробу.

2. Замовник.

2. Післяобрізний розмір.

3. Тип паперу.

4. Наклад (кількість).

5. Наявність післядрукарської обробки.

У разі двостороннього друку - макет повинен складатися з двох файлів, для кожної зі сторін із зазначенням лицьової та зворотної сторони у назві файлів. Файли мають бути запаковані в архів з ідентичною назвою.


Вимоги до макету для широкоформатного друку:

Макети подаються у фоматі *.tif, CMYK-палітра, всі шари склеєні, 150 dpi. Масштаб 1:1. Текст чорного кольору - некомпозитний (не складовий, одна складова CMYK). Контур плотерної порізки - векторний (подається окремим файлом у форматі *.ai, *.eps).

Вимоги при шовкотрафареті:

Макети для шовкотрафаретного друку, конгреву та тиснення пподаються у форматі *.EPS, CMYK-палітра, шрифтові елементи переведені у криві. Шрифти розміром щонайменше 6-го кегля (рубані), 7-го кегля (з засічками), 8-го кегля (болд). Лінії не тонше 0,5 пойнта. Якщо це візитні картки, то кожна обведена рамкою товщиною 0.001 у свій реальний розмір, усі макети в одному файлі. Розмір макету у файлі збільшений на 2 мм на підрізування з кожного боку (див. малюнок вище).

Вимоги до макету для плотерної порізки:

Макети для плотерної порізки подаються в двох файлах. Перший - у форматі *.tif, CMYK-палітра, всі шари склеєні, 300 dpi - ВИЛІТ НА ПІДРІЗКУ - 1 мм від контура порізки (лінії різу). Другий - у форматі *.ai. Всередині другого файлу повинні знаходитися в різних шарах перший файл та контур порізки.

 

Увага "СУПЕР"-ДИЗАЙНЕРІВ!!! Дані вимоги відносяться і до макетів іншої поліграфічної продукції, в тому числі календариків, наклейок, флаєрів тощо.

 

Підготовка до друку Вашого макета згідно вищезазначених вимог - від 20,00 грн. за одну сторінку друкованого виробу.

Якщо Замовник наполягає на друці макета, що не відповідає цим вимогам, відповідальність за якість друку несе сам Замовник.

Будь ласка, будьте уважні! Перевіряйте ВСІ дані, які є у макеті!





Межбанк

Ви тут:   ГоловнаПослугиРозробка макетуВимоги до макету