прайс

Для надання вишуканості візитним карткам використовується конгрев та/або тиснення фольгою. Як правило, фольгою виділяють логотип фірми. Тиснення візитки або частини зображення можна зробити залежно від типу фольги: під «золото»; під «срібло»; кольорове. Ця технологія дуже затребувана на візитівках державних службовців, де, як правило, замовляється тиснення герба.

Конгрев (видавлювання зображення з паперу) використовується, як правило, разом з іншими способами друку, хоча є винятки. Конгревом «піднімається» зображення як на чистому папері, так і в комбінації з фарбою або фольгою. Це справді ексклюзивна техніка. Візитки з конгревним тисненням виглядають дорого та солідно.

Тиснення золотом, сріблом
надає друкованій продукції яскравості та індивідуальності і використовується в поліграфії для виготовлення візиток, фірмових бланків, листівок. Також тиснення застосовується на CD дисках та іншій різноманітній рекламній продукції.

На відміну від офсетного (плоского) друку, зображення в конгревному тисненні виходить внаслідок впливу на аркуш паперу форми та контрформи. Як правило, монохромне, воно побудоване на грі світла та тіні та швидше нагадує елемент архітектурного декору. За певних умов конгревне тиснення вигідно виглядає у поєднанні з тисненням фольгою або нанесене на елітні сорти "дизайнерського" паперу. Поєднання конгрева з барвистим офсетним або трафаретним відбитком надає об'ємності надрукованому зображенню. Ця можливість – вийти за межі плоского друкованого аркуша – часто використовується при випуску ексклюзивних іміджевих видань. Конгрев наноситься на паперовий аркуш (формату: 150*220) холодним тисненням або за невеликого підігріву конгревних форм.

Залежно від накладу продукції кліше для тиснення виготовляються із:

фотополімерів – для малих накладів (візитки, папки, листівки та інша сувенірна продукція);

металу (цинк, магній, мідь, сталь) - для накладів від кількох десятків до кількох сотень тисяч відбитків.

Силіконові кліше використовують для тиснення на м'яких пластинах (косметика, тюбики для зубної пасти та ін.).

Розрізняють забарвлений і незабарвлений (сліпий) конгрев, однорівневий та багаторівневий конгрев. При багаторівневому конгревному тисненні використовують гравіровані латунні штампи. Сліпе конгревне тиснення робиться як холодним, так і гарячим штампом.

Види конгревного тиснення:

Конгревне тиснення без фольги - надання рельєфу (у бік спостерігача) спресуванням матеріалу між кліше для конгреву (матриці) і патриці (контрматриці, відповідної частини). Зображення робиться опуклим. Виробляється або холодним способом, або з підігрівом кліше до 60 градусів Цельсія.

Конгревне тиснення з фольгою - як правило, процес проводитися в один удар (відбиток), тобто перенесення фольги та надання рельєфу відбувається одночасно. В звичайних умовах цей процес поділяється на два: спочатку припресовується фольга, другим прогоном надається рельєф. В даному ж випадку конгревне тиснення з фольгою дозволяє вдвічі скоротити час, що витрачається на наклад. Єдина перешкода – доволі дороге кліше, технологічно складніше, ніж зазвичай, а також наявність навички роботи в один удар в оператора преса. Необхідна висока температура 110-160 градусів Цельсія та прес, здатний виконувати такі роботи, наприклад, Bobst або Gietz.

У разі конгревного тиснення з фольгою фольга розташовується між верхнім штампом і виробом. Якщо для конгревного тиснення застосовувати латунні кліше, виконані травленням, то можна отримати багаторівневий конгрев. Однорівневий конгрев виконати простіше, застосовуючи металеві кліше (мідні або латунні), які мають всі друковані елементи розташовані на одному рівні. Багаторівневе конгревне тиснення застосовують при виготовленні та оздобленні листівок та папок з картону. Малюнок, що виходить, виглядає красиво і дуже багато і приваблює своєю незвичністю.





Межбанк

Ви тут:   ГоловнаПослугиПіслядрукарські послугиТиснення та конгрев